Tedarikçi İlişkileri Hakkında

Tedarik Zinciri Yönetim ve Satınalma

OYAK’ın Maden Metalurji Şirketleri, sürekli değişen piyasa şartlarını yönetebilmek için strateji ve planlama çevikliğini satınalma faaliyetlerinde en önemli iki kavram olarak dikkate alır. Günün koşullarına bağlı olarak orta ve uzun vadeli tedarik stratejileri yürüten OYAK’ın Maden Metalurji Şirketleri, ihtiyaca bağlı olarak proaktif (riski ön görerek harekete geçen) olarak tasarlanan eylem planlarının, yine ihtiyaca bağlı olarak çok kısa süreler içinde güncellenip devreye alınmasını bir sistematik haline getirmiştir. Sürdürülebilir üretim için normal şartlar altında tedarikçiler ile çok önceden planlanan ve belirlenen ticari bağlantılar, ülkenin ve dünyanın içinde bulunduğu koşullara duyarlı olarak her daim daha dar zaman dilimlerinde ve sıkça güncellenebilen spot tedarik stratejileri ile desteklenebilmektedir. Doğru ve etkin bir Tedarik Yönetim Süreci için Maden Metalürji Şirketlerimiz, satış ve üretim birimleri ile iletişimin yakından ve kesintisiz bir şekilde yürütülmesini odağına koyarak izlediği stratejilerin etkisinin en üst derecede olmasına odaklanmıştır. Tedarikçilerin bulunması, geliştirilmesi, izlenmesi ve değerlendirilmesi süreçlerinde dünyanın herhangi bir köşesinde fiilen kurulan iletişim diplomasisinin yanı sıra gelişen şartlar ve ihtiyaca bağlı olarak online iletişim teknolojileri de son seviyede kullanılarak etkin bir tedarikçi yönetimi yapılması ana çalışma konularımızdandır.

Etkin yürütülen tedarikçi ile yerinde ve birlikte süreç yönetimi bakış açısıyla sektör içi ve sektör dışında dünyanın içinde olduğu farklı koşullara bağlı tedarik zinciri kesintileri yaşanılan dönemler dahi olmak üzere OYAK Maden Metalürji yürüttüğü etkin stratejiler ile proses gereği sürekli çalışma dinamiğini kurulduğu yıldan bu yana hiç aksatmadan devam ettirmiştir. OYAK Maden Metalürji tedarikçi yönetiminde mevcut tedarikçilere ilişkin süreçler sürekli iyileştirme ve geliştirme ile takip edilirken, öncelikle yerli ve milli olmak üzere dünya üzerinde farklı alternatif kaynakların da sürekli sisteme dahil edilmesi için durmaksızın faaliyetler devam ettirilmektedir.

OYAK Maden Metalürji tedarik yönetimini ana olarak tüm grup şirketleri için ortak tedarik ile verimlilik artışı ortaya konulan alımlar ve grubun satınalma ve tedarik stratejilerinin oluşturulması için İstanbul Genel Merkezde bulunan Satınalma Grup Başkan Yardımcılığı lokomotif görevi görürken, her bir fabrikamıza ait yerelde de satınalma birimlerimiz bulunmaktadır.

  • Grup Başkan Yardımcılığı / Direktörlükler / Yerel Satınalma Müdürlükleri iletişimleri

Tedarikçi Davranış İlkeleri

Tedarikçi Davranış İlkeleri dokümanımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Teklif İsteme ve Satın Alma Şartları

 Hizmet Alımları Teklif İsteme ve Satın Alma Şartlarımıza ulaşmak için tıklayınız.

 Malzeme Alımları Teklif İsteme ve Satın Alma Şartlarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Müteahhit Malzeme Uygulaması

Müteahhit Malzeme Uygulaması'na ulaşmak için tıklayınız.