İklim Değişikliği ve Enerji Yönetimi

Erdemir, Türkiye’nin iklim değişikliği politikasına ve uluslararası platformlardaki iklim değişikliği ile mücadele taahhütlerine paralel olarak üzerine düşen görevi yerine getiriyor. Bu kapsamda Erdemir, sanayi faaliyetleri sonucu açığa çıkan sera gazlarının iklim sistemindeki olumsuz etkilerini en aza indirecek şekilde üretim faaliyetlerini gerçekleştiriyor.

2.Verimlilik Proje Ödülleri

2015 yılında Erdemir, Çelikhane Gazı Kazanım ve Kullanımının Artırılmasını amaçlayan proje ile T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca düzenlenen 2. Verimlilik Proje Ödülleri’nde, “Büyük Ölçekli İşletmeler, Sürdürülebilir Üretim” kategorisinde ikincilik kazandı.

Green Era ödülü

OYAK Maden Metalürji, çevre alanındaki başarıları ve sürdürülebilirlik konusundaki uygulamaları ile “The Green Era” ödülünü kazandı.

Almanya’nın başkenti Berlin’de yaklaşık 50’nin üzerinde ülkeden katılımcının yer aldığı 2015 Yeşil Ekonomi Forumu kapsamında, operasyonların etkinliğinin ve verimliliğinin ekolojik dengeyi etkilemeden sürekli iyileştirilmesiyle, sürdürülebilir kalkınma hedeflerinin iş planlarına entegre edilmesindeki başarıları OYAK Maden Metalürji'ye uluslararası bu ödülü getirdi.

OYAK Maden Metalürji'nin Green Era Ödülü’ne layık görülmesini sağlayan diğer önemli unsurların ise atık yönetimi konusunda kamuoyu farkındalığının artırılması, enerji yönetimi ve verimliliği, çevreye dost teknolojilerin kullanılmasıyla Türkiye’de çevrenin korunmasına katkı sağlanması olarak ifade edildi.

© 2022 Ereğli Demir ve Çelik Fab. T.A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.